Skip to main content

Ekologiczne podróże, Ślad węglowy, Przyjazne dla środowiska podróże służbowe

Zrównoważony rozwój i przyszłość podróży służbowych

Jak ograniczyć emisję dwutlenku węgla i stworzyć przyjazny dla środowiska program podróży?

Ekologiczne podróże służbowe budują przyszłość branży

Opracowanie programu podróży zoptymalizowanego pod kątem zrównoważonego rozwoju przyniesie korzyści nie tylko środowisku, ale również Państwa firmie. Firma Egencia oferuje pomoc przy wdrożeniu skalowalnego programu.

Realizacja korporacyjnych celów związanych ze zrównoważonym rozwojem

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż modne hasło. Jest o nim głośno, bo coraz więcej firm zobowiązuje się do ochrony zasobów naturalnych, ograniczania emisji dwutlenku węgla i wywierania pozytywnego wpływu na środowisko dzięki stosowaniu ekologicznych rozwiązań. Zarządzanie programem podróży służbowych promujące ekologiczne podróże nie jest wyjątkiem.

Egencia pomaga firmom, dla których podróżowanie w ekologiczny sposób jest priorytetem. Udostępnimy Państwu zasoby, które ułatwią stworzenie ekologicznego programu podróży opartego na technologii podróży służbowych, która daje możliwość zmniejszenia śladu węglowego.

Co firma Egencia robi w sprawie zrównoważonego rozwoju?

Business Man Working With His Lapton On a Train
Business Man Getting On a Train Wearing a Mask

Tworzenie bardziej ekologicznego
programu podróży

Z raportu organizacji Global Business Travel Association (GBTA) wynika, że większość menedżerów ds. podróży zostało poproszonych o wdrożenie ekologicznych sposobów podróżowania w ramach swoich programów. Menedżerowie ds. podróży potrzebują pomocy w tworzeniu zasad, które będą uwzględniać zmiany klimatyczne i ograniczą negatywny wpływ na planetę, równoważąc jednocześnie program ekologicznych podróży z celami firmy i dostarczając akcjonariuszom przekonujących danych.

Jak Egencia może pomóc:

Podróż i zasady przyjazne dla środowiska: Dodaj ograniczenia do swoich zasad dotyczących podróży, takie jak zakaz podróży lotniczych do określonych miejsc docelowych. 

Podróże lotnicze oraz kolejowe: Przeglądaj swój ślad węglowy na ścieżce rezerwacji i sortuj loty według najmniejszej emisji dwutlenku węgla, aby znaleźć najbardziej efektywny pod względem emisji dwutlenku węgla lot na tej trasie.

Dzięki naszej porównywarce podróży kolejowych i lotniczych na stronie wyszukiwania lotów można również sprawdzić alternatywne połączenia kolejowe. Zachęcamy do wybrania alternatywnej podróży pociągiem na tych samych trasach, które można pokonać samolotem. Opcja jest dostępna m.in. w Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach.

Opcje ekologiczne: Mogą Państwo wybrać opcje transportu publicznego lub wyszukać ekologiczne wypożyczalnie samochodów oferujące np. pojazdy hybrydowe lub elektryczne.

Zarządzanie emisjami i ich śledzenie: Będą Państwo mieć dostęp do aktualnych danych dotyczących emisji dwutlenku węgla w przypadku podróży samolotem lub pociągiem oraz pobytu w hotelu, co umożliwi Państwu tworzenie spersonalizowanych raportów i śledzenie śladu węglowego firmy.

Kompensacja emisji dwutlenku węgla: Dzięki kalkulatorowi kompensacji emisji umożliwiamy obliczanie w czasie rzeczywistym, jaka ilość dwutlenku węgla jest emitowana podczas podróży samolotem. Wystarczy wybrać stałą stawkę za tonę CO₂, a odpowiednia kwota zostanie przekazana na realizację wybranych przez Państwa projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Poznaj możliwości kompensacji emisji dwutlenku węgla za pośrednictwem naszego partnera CHOOOSE, który oferuje zweryfikowane projekty zrównoważonego rozwoju na całym świecie.

Konsultacje: Oferujemy możliwość współpracy z konsultantami ds. zrównoważonego rozwoju, którzy w razie potrzeby udoskonalą Państwa program i regulamin podróży, zmierzą wpływ firmy na środowisko, ocenią dostawców i przeszkolą podróżnych.

 

5 kroków do ekologicznego programu podróży

Arial Photo National Park

Wskazówki dotyczące ekologicznych podróży

Pierwsze kroki:

Podróżowanie pociągiem może ograniczyć ślad węglowy trzykrotnie w porównaniu z podróżą samolotem

Ekologiczne podróże samochodowe:

Samochody elektryczne i hybrydowe emitują nawet o 50% mniej dwutlenku węgla

Butelki z materiałów odnawialnych:

80% plastikowych butelek na wodę sprzedawanych co roku trafia na wysypisko śmieci

Warto zachęcić pracowników do ekologicznego podróżowania

Egencia pozwala menedżerom ds. podróży promować wśród podróżnych metody ograniczania emisji dwutlenku węgla. Wybory dokonywane przez podróżnych również mają ogromny wpływ na środowisko — dotyczy to zarówno korzystania z przedmiotów wielorazowego użytku w czasie podróży, jak i ograniczenia liczby przesiadek, a tym samym startów samolotów, podczas rezerwowania podróży.

Ułatwienia i wskazówki dotyczące organizacji ekologicznej podróży:

  • Przejrzysty wgląd w dane dotyczące emisji podczas podróży możliwy na etapie rezerwacji dzięki praktycznym przykładom kontekstowym
  • Wynajem elektrycznego pojazdu lub hybrydy
  • Rozważenie opcji transportu publicznego lub kolei regionalnej

Ekologiczne wskazówki dla podróżnych

Bike Riding To See Local Culture

Dzięki prezentacji można poznać zalety oferowanych przez firmę Egencia rozwiązań do zarządzania podróżami.

Są już Państwo naszym klientem? Prosimy o kontakt z działem obsługi klienta firmy Egencia.